SEO Čína

Internet marketing a SEO Čína

Nejdůležitější vyhledávače v Číně

V Číně využívá internet kolem 570 miliónů lidí. V celé Evropě přitom internet využívá asi 518 miliónů lidí a v celé Severní Americe "jen" 274 miliónů.

Čínský trh je značně izolovaný od zbytku světa. Je to způsobeno samotnou čínštinou, ale svou vinu na tom má i rozsáhlá cenzura mnoha zahraničních sociálních sítí a vyhledávačů, známá jako "Velký čínský firewall".

Dominantním vyhledávačem v Číně je Baidu.com s více než 70% vyhledávání. Důležitý je i internetový portál Qihoo 360, Sogou.com a další. Určitý vliv zde mají výsledky z Yahoo! China a vyhledávače Bing. Poté co Google odmítl cenzurovat své výsledky pro čínský trh, stratil zde prakticky význam a drží si podíl necelá 3%.

Sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter jsou zde do značené míry cenzurovány. Velmi rozšířená je sociální síť Sina Weibo, kterou využívá kolem 30% všech lidí na internetu. Pro úspěšnou propagaci jsou důležitá i fóra a nejrůznější mikro blogy, které jsou zde široce využívané a navštěvované. 

Čína je trh, kde můžete získat opravdu mnoho zákazníků. Navíc je to trh který rychle roste a investice které zde uděláte teď, se vám budou mnohokrát vracet. Díky četným jazykovým, byrokratickým i technickým překážkám zde dosud není ze strany ostatních západních společností tak vysoká konkurence a to nabízí velké příležitosti. Pokud chcete tuto příležitost využít, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

 

Čína a cestovní ruch

Statistické údaje za první pololetí 2012 ukazují, že počet čínských turistů, kteří vycestovali za hranice své země, se oproti minulému roku zvýšil o 20% a dosáhl 80 milionů.

Průměrný čínský turista utratí v Čechách 12 457 korun. Tedy ještě dvakrát více než turisté z Ruska, kteří sami o sobě často patří mezi bohaté a hojně utrácející zákazníky. Číňané tak v současnosti ročně utrácejí za cestování nejvíc na světě. Na druhém místě je mimochodem Německo a na třetím USA. 

Pro ubytovací zařízení, které má o zákazníky z Asie zájem, tak čínský trh může být přímo zlatý důl. Rozhodně se vyplatí začít na tomto trhu budovat pozici teď, dokud je zde nízká konkurence a velký prostor k růstu. 

Reference

 
 

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!