SEO Asie

 

Chcete získat víc zákazníků z Asie? Vyvážíte do některé asijské země?

Optimalizace webových stránek zaměřená na asijský trh vám zajistí lepší pozice, vyšší návštěvnost a pomůže zlepšit vaše prodeje a zisky.

 

JAK Optimalizace probíhá?

 

  1. Vyslechneme vaše plány, stanovíme si cíle.
  2. Analyzujeme vaši současnou situaci na internetu.
  3. Navrhneme strategii optimalizace.
  4. Provedeme domluvené úpravy.
  5. Získáte lepší pozice a více zákazníků.

SEO Asie

Internet marketing Asie

Asie je z hlediska internet marketingu ohromný, rychle rostoucí a velmi různorodý trh. Internet využívá v Asii více než jedna miliarda lidí, tedy kolem 45% všech lidí na internetu na světě.

Podle údajů z roku 2012 je co do množství lidí na internetu první jednoznačně Čína (538 miliónů), druhá je Indie (137 miliónů), třetí Japonsko (101 miliónů), čtvrtá Indonésie (55 miliónů) a pátá Jižní Korea (40 miliónů).

Nejpoužívanější vyhledávače jsou Baidu (Čína) a Google (většina zemí včetně Indie a Indonésie). Svůj význam mají i Yahoo (Japonsko, Taiwan) a Naver (Jižní Korea).

Úspěšná propagace na internetu v Asii má řadu odlišností od postupů, které se běžně volí například pro evropský nebo severoamerický trh. Je to způsobeno jak odlišnými jazyky, oblíbenými vyhledávači a sociálními sítěmi i obecně mentalitou a návyky lidí, kteří zde žijí.

 

Internet marketing ČínaNejdůležitější vyhledávače v Číně

V Číně využívá internet kolem 570 miliónů lidí. V celé Evropě přitom internet využívá asi 518 miliónů lidí a v celé Severní Americe "jen" 274 miliónů.

Čínský trh je značně izolovaný od zbytku světa. Je to způsobeno samotnou čínštinou, ale svou vinu na tom má i rozsáhlá cenzura mnoha zahraničních sociálních sítí a vyhledávačů, známá jako "Velký čínský firewall".

Dominantním vyhledávačem v Číně je Baidu.com s více než 70% vyhledávání. Důležitý je i internetový portál Qihoo 360, Sogou.com a další. Určitý vliv zde mají výsledky z Yahoo! China a vyhledávače Bing. Poté co Google odmítl cenzurovat své výsledky pro čínský trh, stratil zde prakticky význam a drží si podíl necelá 3%.

Sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter jsou zde do značené míry cenzurovány. Velmi rozšířená je sociální síť Sina Weibo, kterou využívá kolem 30% všech lidí na internetu. Pro úspěšnou propagaci jsou důležitá i fóra a nejrůznější mikro blogy, které jsou zde široce využívané a navštěvované. 

Čína je trh, kde můžete získat opravdu mnoho zákazníků. Navíc je to trh který rychle roste a investice které zde uděláte teď, se vám budou mnohokrát vracet. Díky četným jazykovým, byrokratickým i technickým překážkám zde dosud není ze strany ostatních západních společností tak vysoká konkurence a to nabízí velké příležitosti. Pokud chcete tuto příležitost využít, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

 

Čína a cestovní ruch

Statistické údaje za první pololetí 2012 ukazují, že počet čínských turistů, kteří vycestovali za hranice své země, se oproti minulému roku zvýšil o 20% a dosáhl 80 milionů.

Průměrný čínský turista utratí v Čechách 12 457 korun. Tedy ještě dvakrát více než turisté z Ruska, kteří sami o sobě často patří mezi bohaté a hojně utrácející zákazníky. Číňané tak v současnosti ročně utrácejí za cestování nejvíc na světě. Na druhém místě je mimochodem Německo a na třetím USA. 

Pro ubytovací zařízení, které má o zákazníky z Asie zájem, tak čínský trh může být přímo zlatý důl. Rozhodně se vyplatí začít na tomto trhu budovat pozici teď, dokud je zde nízká konkurence a velký prostor k růstu. 

 

 

Čínský vyhledávač Baidu na Dvoran.com

SEO Baidu

Baidu je jednička na čínském trhu. Pokud zde chcete skutečně prorazit, potřebujete na něm získat dobré pozice. 

Základ je být na Baidu indexován. Pro tyto účely nabízí Baidu jakousi obdobu nástroje pro vývojáře, který má Google. Hodně pomohou i odkazy z dalších důležitých čínských internetových portálů, blogů, katalogů a sociálních sítí. Pro tyto účely vaší pozornosti doporučujeme naši související službu: linkbuilding pro Čínu a Asii.

 

Jazykové a technické požadavky Baidu

Získávat zákazníky z Číny můžete samozřejmě i s webovými stránkami v angličtině, zejména pokud jste například hotel a  máte zde články, blogy, profil na sociální síti a podobně. S tím vám pomůžeme v rámci získávání zpětných odkazů.

Pokud máte stránky v čínštině, je to velká výhoda. Baidu indexuje stránky v moderní zjednodušené čínštině, takže se nemusíte zabývat jednotlivými skupinami dialektů. I když Baidu do určité míry podporuje transkripci čínštiny latinkou – pinyin, nemá valný význam se jí věnovat.

Pokud to s čínským trhem myslíte vážně a jste ochotni investovat, tak spíše než čínskou verzi webu je často lepší mít přímo samostatný mikro web. Ideálně postavený na doméně .cn. A ještě lépe umístěný v Číně. Na Baidu stále funguje mnoho agresivních SEO technik, které již byly Googlem a dalšími zahraničními vyhledávači opuštěny nebo jsou dokonce penalizovány. I to je důvod, proč při větších investicích a cílech držet verzi pro Baidu odděleně. 

 

On page SEO Baidu

V rámci optimalizace má Baidu celou řadu zvláštností, které je dobré znát a využít. Kromě klasických titulků (meta tag title), zde jsou stále důležité i popisky (meta tag description) a klíčová slova (meta tag keywords). 

Důležité jsou nadpisy (H1, H2) a popisky obrázků (atribut alt). Svá vlastní pravidla má struktura webu. Web by měl být bez složitějších java scriptů nebo flash animací. Nejdůležitější je hlavní stránka webu a odkazy z ní a na ni, podstránky nejsou tak podstatné jako třeba na Googlu.

Důležitý je obsah, agresivně cílený na klíčová slova. Vzhledem k tomu, že čínský trh je opravdu rozsáhlý a Baidu dává velký prostor reklamě, vyplatí se v rámci SEO na Baidu cílit spíše na konkrétnější fráze. Samozřejmostí je vyhnout se slovům, které by mohly být cenzurovány.

 

Off page optimalizace pro Baidu

Důležité jsou zejména odkazy z Číny a jejich množství. Baidu není tak náročné jako Google co se týče přirozeného rozložení textů odkazů, ani jejich kvality. Vyplatí se využívat různé služby Baidu jako je Baidu Baike, Baidu Zhidao nebo Baidu Tieba. Ty jsou většinou jakousi obdobou služeb, které nabízí Google nebo Yahoo!. 

Bonus získáte například i za alespoň menší investici do reklamy na Baidu.

Obecně vzato. Pokud je pro vás čínský trh zásadní, vyplatí se vám pro optimalizaci na Baidu volit odlišnou strategii než používáte například pro Google. Budete mít mnohem lepší výsledky.

 

 Sociální síť Sina Weibo

Sociální síť Sina Weibo - profil hotelu

Sina Weibo je nejoblíbenější sociální mikroblogovací síť v Číně a postupně se rozšiřuje i do některých okolních zemí. Je zde zaregistrováno více než 500 miliónů účtů (na Facebooku je jich dohromady kolem 1 miliardy). 

V Číně sociální síť Sina Weibo pravidelně využívá kolem 30% všech lidí na internetu. Mimo běžných účtů je zde i mnoho slavných osob a své účty zde má i kolem 130 000 společností. Svým pojetím se jedná o křížence mezi sítěmi Facebook a Twitter a bývá někdy přezdívána i jako „Čínský Twitter“. Je možno zde publikovat krátké zprávy do 140 znaků, obrázky, hudbu a video. 

Sina Weibo nabízí ideální příležitost oslovit zákazníky z Číny v neformálnějším duchu. I když obecně na čínském internetu je vysoká cenzura, patří Sina Weibo přeci jen k místům, kde se volněji diskutuje a lidé zde hledají zajímavosti. 

Pokud si zde chcete nechat založit profil nebo ho spravovat, určitě nás kontaktujte. 

 

 

Podíly vyhledávačů na 12 ti vybraných trzích v Asii

 Podíly vyhledávačů v Asii

Reference

 
 

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!