SEO podle oblastí

SEO pro domácí i zahraniční trhy

Každý trh má své zvláštnosti a odlišnosti, které je dobré znát a využít. K tomu, abyste úspěšně získávali zákazníky na zahraničních trzích je dobré mít víc, než jen web přeložený do příslušné jazykové verze.

 

Internet marketing Asie

Asie je z hlediska internet marketingu ohromný, rychle rostoucí a velmi různorodý trh. Internet využívá v Asii více než jedna miliarda lidí, tedy kolem 45% všech lidí na internetu na světě.

Podle údajů z roku 2012 je co do množství lidí na internetu první jednoznačně Čína (538 miliónů), druhá je Indie (137 miliónů), třetí Japonsko (101 miliónů), čtvrtá Indonésie (55 miliónů) a pátá Jižní Korea (40 miliónů).

Nejpoužívanější vyhledávače jsou Baidu (Čína) a Google (většina zemí včetně Indie a Indonésie). Svůj význam mají i Yahoo (Japonsko, Taiwan) a Naver (Jižní Korea).

Úspěšná propagace na internetu v Asii má řadu odlišností od postupů, které se běžně volí například pro evropský nebo severoamerický trh. Je to způsobeno jak odlišnými jazyky, oblíbenými vyhledávači a sociálními sítěmi i obecně mentalitou a návyky lidí, kteří zde žijí.

 

Internet marketing ČínaNejdůležitější vyhledávače v Číně

V Číně využívá internet kolem 570 miliónů lidí. V celé Evropě přitom internet využívá asi 518 miliónů lidí a v celé Severní Americe "jen" 274 miliónů.

Čínský trh je značně izolovaný od zbytku světa. Je to způsobeno samotnou čínštinou, ale svou vinu na tom má i rozsáhlá cenzura mnoha zahraničních sociálních sítí a vyhledávačů, známá jako "Velký čínský firewall".

Dominantním vyhledávačem v Číně je Baidu.com s více než 70% vyhledávání. Důležitý je i internetový portál Qihoo 360, Sogou.com a další. Určitý vliv zde mají výsledky z Yahoo! China a vyhledávače Bing. Poté co Google odmítl cenzurovat své výsledky pro čínský trh, stratil zde prakticky význam a drží si podíl necelá 3%.

Sociální sítě jako je Facebook nebo Twitter jsou zde do značené míry cenzurovány. Velmi rozšířená je sociální síť Sina Weibo, kterou využívá kolem 30% všech lidí na internetu. Pro úspěšnou propagaci jsou důležitá i fóra a nejrůznější mikro blogy, které jsou zde široce využívané a navštěvované. 

Čína je trh, kde můžete získat opravdu mnoho zákazníků. Navíc je to trh který rychle roste a investice které zde uděláte teď, se vám budou mnohokrát vracet. Díky četným jazykovým, byrokratickým i technickým překážkám zde dosud není ze strany ostatních západních společností tak vysoká konkurence a to nabízí velké příležitosti. Pokud chcete tuto příležitost využít, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

Reference

 
 
Home SEO SEO podle oblastí

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!