Baidu SEO: Proč investovat v roce 2018

Baidu, Peking - Proč investovat do Baidu SEO v roce 2018

Získat dobré pozice na Baidu, to v minulosti znamenalo především placenou reklamu, která zabírala více než 10 pozic na první straně ve vyhledávání. Další možností byly agresivní SEO praktiky, které web mohly vynést nahoru ve vyhledávání, ale také ho pohřbít. 

Karta se však obrací. Nové čínské zákony o reklamě srazily počet sponzorovaných odkazů o polovinu, takže pro přirozené výsledky zbývá mnohem víc prostoru. Baidu navíc v roce 2016 a 2017 udělal řadu kroků, které SEO v Číně zpřehlednily a stabilizovaly. Pokud zvažujete investice do propagace na Baidu v Číně, tak v roce 2018 je ideální s tím začít!


Baidu v roce 2016 a 2017 - rychlejší a bezpečnější

Na každoroční konferenci Baidu v Pekingu byla zveřejněna strategie eco-empowermentu, zahrnující především projekt MIP a aktualizace algoritmů. Baidu také výrazněji zohledňuje jak rychlost načtení vstupní strany webu, tak používání zabezpečeného protokolu HTTPS na webových stránkách.

 

Aktualizace algoritmů Baidu v roce 2016

Na začátku roku 2016 spustilo Baidu internetového bota Spider3.0. Nalézání a indexování obsahu bylo zrychleno o 80% a Baidu nyní prochází miliardy webových stránek denně. V praxi z čínského internetu zmizela řada starých odkazů a celkově mnohem větší prostor dostal čerstvý obsah a nové weby. Pro rok 2017 je navíc plánováno další zrychlení indexace, takže obsahový marketing bude mít na Baidu mnohem větší smysl.

 

Kromě web crawleru Spider3.0 v roce 2016 nejvíc ovlivnily čínský internet tyto aktualizace:

  • aktualizace bez kódového jména, zaměřená proti podvodným mobilním stránkám, které se snaží přimět ke stažení aplikací
  • 冰桶 (ledové vědro), pro mobilní stránky, penalizuje vyskakovací okna, blokuje nevhodný obsah a reklamu
  • 天网 (skynet), proti škodlivým stránkám, na kterých hrozí krádež dat a soukromých údajů
  • 蓝天 (modrá obloha), proti nekvalitním katalogům a obsahovému spamu

Jak je vidět, Baidu celkově pracoval na ochraně uživatelů, zlepšování uživatelského dojmu a začal penalizovat a blokovat nekvalitní a podvodné weby. Pro kvalitní marketing i přímo SEO v Číně je to rozhodně dobrá zpráva.

Reference

 
 

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!