SEO Baidu

 

Čínský vyhledávač Baidu na Dvoran.comSEO Baidu

Baidu je jednička na čínském trhu. Pokud zde chcete skutečně prorazit, potřebujete na něm získat dobré pozice. 

Základ je být na Baidu indexován. Pro tyto účely nabízí Baidu jakousi obdobu nástroje pro vývojáře, který má Google. Hodně pomohou i odkazy z dalších důležitých čínských internetových portálů, blogů, katalogů a sociálních sítí. Pro tyto účely vaší pozornosti doporučujeme naši související službu: linkbuilding pro Čínu a Asii.

 

Jazykové a technické požadavky Baidu

Získávat zákazníky z Číny můžete samozřejmě i s webovými stránkami v angličtině, zejména pokud jste například hotel a  máte zde články, blogy, profil na sociální síti a podobně. S tím vám pomůžeme v rámci získávání zpětných odkazů.

Pokud máte stránky v čínštině, je to velká výhoda. Baidu indexuje stránky v moderní zjednodušené čínštině, takže se nemusíte zabývat jednotlivými skupinami dialektů. I když Baidu do určité míry podporuje transkripci čínštiny latinkou – pinyin, nemá valný význam se jí věnovat.

Pokud to s čínským trhem myslíte vážně a jste ochotni investovat, tak spíše než čínskou verzi webu je často lepší mít přímo samostatný mikro web. Ideálně postavený na doméně .cn. A ještě lépe umístěný v Číně. Na Baidu stále funguje mnoho agresivních SEO technik, které již byly Googlem a dalšími zahraničními vyhledávači opuštěny nebo jsou dokonce penalizovány. I to je důvod, proč při větších investicích a cílech držet verzi pro Baidu odděleně. 

 

On page SEO Baidu

V rámci optimalizace má Baidu celou řadu zvláštností, které je dobré znát a využít. Kromě klasických titulků (meta tag title), zde jsou stále důležité i popisky (meta tag description) a klíčová slova (meta tag keywords). 

Důležité jsou nadpisy (H1, H2) a popisky obrázků (atribut alt). Svá vlastní pravidla má struktura webu. Web by měl být bez složitějších java scriptů nebo flash animací. Nejdůležitější je hlavní stránka webu a odkazy z ní a na ni, podstránky nejsou tak podstatné jako třeba na Googlu.

Důležitý je obsah, agresivně cílený na klíčová slova. Vzhledem k tomu, že čínský trh je opravdu rozsáhlý a Baidu dává velký prostor reklamě, vyplatí se v rámci SEO na Baidu cílit spíše na konkrétnější fráze. Samozřejmostí je vyhnout se slovům, které by mohly být cenzurovány.

 

Off page optimalizace pro Baidu

Důležité jsou zejména odkazy z Číny a jejich množství. Baidu není tak náročné jako Google co se týče přirozeného rozložení textů odkazů, ani jejich kvality. Vyplatí se využívat různé služby Baidu jako je Baidu Baike, Baidu Zhidao nebo Baidu Tieba. Ty jsou většinou jakousi obdobou služeb, které nabízí Google nebo Yahoo!. 

Bonus získáte například i za alespoň menší investici do reklamy na Baidu.

Obecně vzato. Pokud je pro vás čínský trh zásadní, vyplatí se vám pro optimalizaci na Baidu volit odlišnou strategii než používáte například pro Google. Budete mít mnohem lepší výsledky.

Reference

 
 

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!