Pokročilé nástroje pro efektivní prodej na internetu

1. Ignorovat dominantní vyhledavače se nevyplácí

Všichni chtějí být na Google, ale znáte i ostatní dominantní vyhledavače? Ignorovat je se nevyplácí. Je to Google, to je jasná věc, ale do popředí se derou i Bing, Yandex a Baidu a pokud stojíte o český trh, registrujte se na Seznamu. Na všech můžete provést bezplatnou indexaci vašich stránek a rozšířite si tak pole působnosti. Pokud to chcete udělat pořádně, podívejte se na Základní linkbuilding kde naleznete tabulku a seznam nejdůležitějších 50 míst světového internetu.

 

Nástroje na internetu - Google Analytics2. Profesionálně nastavené nástroje pro měření návštěvnosti a reporty

Víte kolik objednávek přišlo tento týden? A z jakých zdrojů? Odkud k vám proudí nejvíc platících zákazníků? Správné nastavení cílů a jejich sledování vám pomůže zlepšit prodeje přes vaše webové stránky a soustředit se tam, kde to má opravdu smysl. Nejrozšířenějším bezplatným nástrojem je Google Analytics, doporučit můžeme i užitečný český nástroj Collabim.

Zejména Analytics se vyloženě vyplatí propojit i s nástrojem Google Search Console a aktivovat zde sledování demografických přehledů, sledování cílů a další užitečná rozšíření. Jestli nevíte jak na to, napište nám, pro nás je to hračka.

 

3. Prodávejte všude

Zejména když máte produkt, který je elektronický. Prodávejte přes zprostředkovatele, přes affiliate systémy. Využijte srovnávače cen. Tipy pro konkrétní obory vám zašleme mailem.

 

Výsledek obrázku pro analytics on facebook4. Buďte vidět nejen na Facebooku a prodávejte i tam

Dnes je velmi snadné zvýšit návštěvnost a prodeje právě přes Facebook a sledujte návratnost investic. Máme s tím výborné zkušenosti a již za 3 dny můžete počítat efekt této rychlé a levné reklamy. Proč to tak je? Protože na Facebooku můžete výborně segmentovat a cílit na svůj vysněný trh celkem přesně. Efekt uvidíte na prodeji a v celkem solidních statistikách.

Rozhodně se vyplatí alespoň zvážit své působení i na dalších velkých sociálních sítích, jako je Google+, který je důležitý i pokud chcete, abyste se dobře zobrazovali na mapách Googlu, Twitter, se svou možností pomocí krátkých zpráv rychle informovat o novinkách a aktualitách, či profesní síť LinkedIn. V ruskojazyčných zemích hraje prim Vkontakte, na obřím čínském trhu je jedničkou Qzone. Videa se vyplatí sdílet kromě Facebooku i přímo na YouTube.

Zde najdete informace o dalších sociálních sítích, které vám pomohou prodávat.
 

 

5. Dělejte akce a neodolatelné nabídkyVýsledek obrázku pro gift

Vybízejte své klienty k akci a nabízejte slevy, bonusy a různé dárky navíc. Rozmazlujte své klienty. Nakoupí víc a budou se k vám rádi vracet. Budou vás doporučovat svým přátelům a to je ta nejlepší reklama.

Statistiky říkají, že v konečném důsledku na tom získají všichni.

 

 

Výsledek obrázku pro blog

 

6. Pište blog na svých stránkách

Blogování zvyšuje hodnocení vašich stránek ve vyhledavačích. Zvyšuje návštevnost vašich stránek i prodeje a působí osobně.

Navíc se tím celkem dobře odlišíte od jiných firem a budete působit víc "lidsky"a to je dnes důležité.

 

 

7. Nechte si poradit od vašeho online marketingového konzultanta

Google Partners jsou marketingové agentury, které splnily náročné požadavky a Google jim věří.  Nabízí kvalitní služby i produkty a pomůžou vám v online světě. 

Jako certifikovaný Google Partner máme bohaté zkušenosti se správou reklamních kampaní, zdravou formou optimalizace stránek z hlediska vašich klientů i vyhledavačů a soustřeďujeme se na pomoc těm, kteří hledají vysokou míru prodejů na internetu za co nejnižší ceny. 

Reference

 
 

Ve spojení

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi schůzku nebo nechte kontakt a my se vám ozveme!